Družba sestara milosrdnica sv. Vinka Paulskoga – Zagreb
PROVINCIJA BEZGRJEŠNOG ZAČEĆA BDM - ZAGREB
LjekarnaCroatia.com

DV Svete Marije Magdalene u Selima proslavio 10. rođendan

DV Svete Marije Magdalene u Selima proslavio 10. rođendan

Dječji vrtić Svete Marije Magdalene Sisačke biskupije u Selima pokraj Siska proslavio je u utorak 9. lipnja 2026., svoj 10. rođendan euharistijskim slavljem i prigodnim kulturno-umjetničkim programom.
Euharistijsko slavlje u bogoslužnom prostoru župe u Selima predvodio je mons. Vlado Košić, sisački biskup, u zajedništvu sa svećenicima Sisačke biskupije, među kojima su bili mons. Dragutin Papić, župnik, mr. Janko Lulić, predsjednik Upravnog vijeća vrtića, preč. Ivica Mađer, generalni vikar, vlč. Josip Bulat, ravnatelj Katoličke opće gimnazije, vlč. Robert Jakica, vlč. Marko Karača, vlč. Damir Ceković i vlč. Ivan Sandrin.
Radosno su se pozivu odazvale i naše sestre među kojima su bile s. M. Stjepanka Pavić, II. savjetnica Vrhovne uprave Družbe, s. Benedikta Kunić, provincijalna poglavarica, s. Paula Puzjak, predstojnica naše zajednice u Sisku, s. M. Bernardica Novoselec, ravnateljica DV Sveti Vinko u Zagrebu, i s. M. Marcela Šereš, tajnica većine katoličkih vrtića na području Republike Hrvatske.

U homiliji biskup Vlado podsjetio je kako osnivanjem Dječjega vrtića 11. srpnja 2016. godine Sisačka biskupija željela je pokazati brigu Crkve za djecu i njihove obitelji. Zahvalio je svima koji su se ugradili u ovo djelo, osobito prvoj ravnateljici, pokojnoj našoj s. Krešimiri Katarić, sadašnjoj ravnateljici našoj s. M. Matei Faltak, Upravnom vijeću, roditeljima i djelatnicima te je istaknuo kako vrtić nije samo mjesto učenja vještina i dobroga ponašanja, nego i mjesto odrastanja u vjeri upoznajući najvećeg prijatelja malenih, Isusa Krista.

Nakon euharistijskog slavlja proslava 10. godišnjice nastavljena je u vanjskom prostoru vrtića. Program je započeo himnom vrtića, zatim je u pozdravnom govoru s. M. Matea Faltak, ravnateljica vrtića, istaknula kako vrtić s radošću i zahvalnošću obilježava deset godina rasta, truda, ljubavi i Božje prisutnosti. Podsjetila je da je kroz vrtić u proteklom desetljeću prošlo 154 djece, koja su ondje ponijela osjećaj pripadnosti, topline, zajedništva i Duha Božjega. Zahvalila je odgojiteljicama, djelatnicima, roditeljima, Sisačkoj biskupiji osobito biskupu Vladi, župniku Dragutinu i svima koji su pomagali rad vrtića.
U programu su nastupila djeca vrtića, koja su u narodnim nošnjama izvela dječje tradicijske igre s pjevanjem iz Posavine „Savila se bijela loza vinova“ i „Letovanić, Letovanić“. Nastupili su i bivši polaznici vrtića Bernard Vego na klavijaturama i Tonka Skrbin na flauti, učenici Katoličke osnovne škole u Sisku, članovi KUD-a „Radost“ Sela te djelatnice vrtića s članovima Upravnoga vijeća i predstavnicima Osnivača.
U ime djelatnica vrtića s. Ivana Perković zahvalila je ravnateljici s. M. Matei na predanosti, podršci i viziji kojom danas vodi vrtić te joj uručila buket cvijeća, a djeca su biskupu Vladi darovali likovni rad polaznice vrtića Petre Hodalin, sliku s motivom vrtića, biskupa i djece.

Proslavi su također nazočili predstavnici Sisačko-moslavačke županije, Grada Siska, okolnih dječjih vrtića, OŠ Sela, Katoličke osnovne škole u Sisku, Katoličke opće gimnazije u Popovači, redovničkih zajednica, Sisačke biskupije, DVD-a, roditelji, bake i djedovi te brojni prijatelji vrtića.